Eylül, 2019

21Eyl14:00Öne ÇıkanlarGeleceği Üretenler Programı ∣ TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Etkinlik Ayrıntıları

7-15 Yaş Arasındaki Öğrenciler İçin “Geleceği Üretenler Programı” TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Yeniden Başlıyor!

Genel Açıklama;

2019 yılının eylül, ekim ve kasım ayları (8 hafta), 7-15 yaş arası öğrenciler için teknoloji üretim dönemi olacak. Nasıl mı? Merkezi, bugün “İnternet Cumhuriyeti” olarak adlandırılan ülke Estonya’da olan; teknoloji ve bilişim odaklı Baltık eğitim sistemi ile kurgulanmış Dijital Çağ Atölyesi, 7-15 yaş arası öğrencileri TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde düzenlenecek “Geleceği Üretenler Programı’na” davet ediyor!

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi GARAJ bünyesinde bulunan Dijital Çağ Atölyesi, “herkes birşeyler üretebilir/üretmelidir” felsefesini taşıyan maker hareketi temelinde 7-15 yaş arasındaki dijital nesile yönelik tasarlanmıştır. Teknolojiyi tüketen değil geleceği üreten bir nesil için yola çıkan ve bugüne kadar yurt içinde ve yurt dışında toplamda 450’den fazla öğrencinin hayallerine dokunan atölye; aldığı 0 olumlu geri bildirimle, Türkiye’deki projeleriyle ve referanslarıyla (Vestel, TOBB ETÜ, Bilkent Cyberpark, TTGV) adından fazlasıyla söz ettirmeye başlamıştır. “Geleceği Üretenler Programı” maker hareketinin yayıldığı ülkelerde eğitim almış ve bilfiil çalışmış uzman eğitmenlerimizin liderliğinde ve gözetiminde bir kamp programı olacaktır. Daha üretken, yaratıcı, meraklı, girişimci, geleceğin toplumuna hazır, teknoloji okur- yazarı çocukların geleceğine inanan herkesi TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne bekliyoruz.

Atölye Grubu Seçeneği:

1. Grup: 21 Eylül – 9 Kasım 2019 (Her Cumartesi Saat: 14:00 – 17:00)

2. Grup: 22 Eylül – 10 Kasım 2019 (Her Pazar Saat: 14:00 – 17:00)

TOPLAM: 2 Ay (8 Hafta)

Yaş Aralığı: 7-15 Yaş

Kontenjan: Sınırlıdır.

Donanım: Öğrencilerin laptop getirmesi gerekmektedir.

Yazılım: Eğitim esnasında mentor yardımıyla yüklenecektir.

Kayıt: Kayıt için eğitim ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Kesin kayıt oluşturmak için eğitim başlangıç tarihinden en az bir (1) hafta önce TOBB Üniversitesi GARAJ Kuluçka Merkezi’ndeki merkez ofisimizde eğitim ücreti ödenmelidir. Eğitim başlangıç tarihinden önce lütfen ön kayıt yaptırınız.

NOT: Önkayıt yaptırmak isteyen katılımcılar aşağıdaki formu doldurabilir. Önkayıt işlemini tamamladıktan sonra kurumumuz size geri dönüş sağlayacaktır.

http://dijitalcagatolyesi.com/onkayit/

Geleceği Üretenler Programı;

1.HAFTA: Kodlama Atölyesi

2.HAFTA: Robotik ve Yapay Zeka Atölyeleri

3.HAFTA: 3D Tasarım ve Tekno Girişimcilik Atölyeleri

4.HAFTA: Elektronik ve Elektronik Müzik Atölyeleri

5.HAFTA: Animasyon Atölyesi

6.HAFTA: Web Tasarım ve Drone Atölyeleri

7.HAFTA: Mobil Aplikasyon ve Hologram Atölyeleri

8.HAFTA: Sanal Gerçeklik (VR) Atölyesi

(Fişsiz Projeler, Artırılmış Gerçeklik dahildir.)

Adres: TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Yerleşkesi 2. Kısım, GARAJ Kuluçka Merkezi, Söğütözü Cd. No:43, Çankaya/ANKARA

Tel: 0(551)1537616

Email: iletisim@dijitalcagatolyesi.com

Web: www.dijitalcagatolyesi.com

Twitter: https://twitter.com/dcagatolyesi

Facebook: https://www.facebook.com/dijitalcagatolyesi

Instagram: https://www.instagram.com/dijitalcagatolye/

Tarih

(Cumartesi) 14:00

Konum

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi

Beştepe Mahallesi, Söğütözü Caddesi, No:43, Yenimahalle/ANKARA

X
X