09 Haziran 2017 – Yer Bakır Konseri – CerModern

Ankara Haziran ayı konser etkinlik listesinde “Yer Bakır” grubunun konseri var. Titi Robin ve yerel müzisyenlerden oluşan “Yer Bakır” grubu Ankara Fransız Kültür Merkezi Ramazan Konserleri çerçevesinde 9 Haziran’da CerModern’de Türk müzikseverler ile buluşacak.

Yer Bakır”, yerel enstümanlar ile Anadolu ve Dünya müziğini harmanlayarak izleyicilere unutulmaz bir Melez müzik ziyafeti sunacak.

Bir Yaşar Kemal hayranı olan Melez müziğin Fransız temsilcisi Titi Robin, Türk müzisyenler ile oluşturduğu gruba ve konser dizisine edebiyatımızın en büyük kalemi Yaşar Kemal’in “Yer Demir Gök Bakır” isimli romanından esinlenerek “Yer Bakır” adını vermiş ve müziğini taçlandırmak istemiştir.

“Çocuklarım, sizlerden uzakta, başka kültürlerle temas halinde, başka semaların altında büyümüş olan müzik kompozisyonlarını sizlere sunuyorum. Acaba bu kompozisyonların sesinde, şarkılarında ataların yankısı halen mevcut mudur? Ne değişti, ne kayboldu? Bunlar size ait, benim kuşağım aynı zamanda sizinki.”

Şan : Özlem TANER
Kemençe : Hüseyin YALCIN
Perküsiyon : Burcu YANKIN
Kaval : Sinan CELIK
Gitar, buzuki : Titi ROBIN
Ses rejisi : Guillaume DUBOIS

Titi ROBIN
« Titi » adıyla bilinen besteci ve doğaçlama müzik çalan Thierry Robin, 50’li yılların sonunda Fransa’da doğar. Akdeniz dünyasına ve çingene, orta doğu veavrupa kültürlerine bağlı kalarak kendi müzik dünyasını oluşturmuştur. Müzisyen gitar, buzuki ve ud çalıyor.

Yer :  CerModern

Ücret: 27 TL (Hizmet Bedeli Dahildir.)

Bilet satın almak için: Biletinial Etkinlik Sayfası

Mekan Bilgileri    Diğer Etkinlikler            Bugün                 Bu Hafta Sonu    

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın