Son Etkinlikler

04-30 Nisan 2017 – Uluslararası 34. Ankara Müzik Festivali

Ankara Nisan ayını büyük bir organizasyonla karşılıyor! Uluslararası 34. Ankara Müzik Festivali bu ayın en gözde Ankara etkinliklerinden biri şüphesiz. Bu kapsamda düzenlenecek konserlere ait ayrıntılar aşağıda sunulmuştur. Ayrıca Bilet satın almak için: Biletix Etkinlik Sayfası

4 Nisan 2017 | Festival Açılış Konseri 

Saat: 20.00 MEB Şura Salonu. Ücret: 44 TL (Tam) – 34 TL (Öğrenci)

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası – T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Çoksesli Korosu

Dünyada kuruluşundan itibaren varlığını kesintisiz sürdüren ve en eski orkestralardan biri olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Avrupa’nın müzik eleştirmenleri tarafından “Cennetten Gelen Sesler” olarak nitelendirilen 2010 yılı “Donizetti Ödülü” sahibi Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu festivalimiz açılış konserinde özel bir program ile sahnedeler. Konserde ikinci yarı solistleri de kendi dallarında isim yapmış sanatçılardan oluşuyor. Mezzosoprano Asude Yavuz, bariton Caner Akgün ve bandoneon sanatçısı Tolga Salman. (Rengim Gökmen – şef, Cem’i Can Deliorman – koro şefi
Asude Karayavuz – mezzosoprano , Caner Akgün – bariton, Tolga Salman- bandoneon)

12 Nisan 2017 | Kiev Solistleri

Saat: 20.00 MEB Şura Salonu. Ücret: 44 TL (Tam) – 34 TL (Öğrenci)

Ukrayna’nın en önemli oda müziği topluluğu olarak görülen Kiev Solistleri, aynı zamanda ülkenin resmi kültür elçisi olarak ödüllendirilen oda orkestrasıdır. Başta Avrupa olmak üzere dünyanın saygın konser salonlarında büyük beğeni toplayan konserlere imza atıyorlar. Ankara’da ilk kez festivalimizde yer alacak olan topluluğa, kemanda parlak tekniği ve hassas yorumu ile başta Avrupa olmak üzere dünyanın önde gelen sahnelerinde ilgi ile izlenen ünlü virtüöz solist, Valeriy Sokolov eşlik edecek. Sokolov, Yehudi Menuhin Okulu’nun en tanınmış mezunlarından biri olarak biliniyor.

13-14 Nisan 2017 | Big Al & The Jokers

13 Nisan Saat: 20:00. MEB Şura Sal. Ücret: 44 TL (Tam) – 34 TL (Öğrenci)
14 Nisan Saat: 21.30. BIS By Newcastle. Ücret: 77 TL
 

2013 yılında Letonyalı ve Litvanyalı usta müzisyenlerden kurulu topluluktur. BigAl&TheJokers festivalde Rock’n Roll severleri coşturacak. Her biri kendi dalında tanınmış müzisyenlerden oluşan grubun Rock’n Roll müziğinin klasik ruhuna sadık kalarak verdikleri konserler, başta Avrupa olmak üzere özellikle Kuzey Avrupa’da büyük yankı uyandırmaktadır. Smokie, Nazareth, Мacy Grey, Scorpions, Boney M, gibi dünyaca ünlü grup ve sanatçılar ile birlikte konserler vermişlerdir. Sahnedeki enerjileri ve yaptıkları müzikile Ankaralı festival seyircisine hareketli bir gece yaşatmaya geliyorlar. İlk kez Türkiye’de ve festivalimizde!

19 Nisan 2017 | Julien Libeer, piyano resitali                                          

Saat: 20.00 MEB Şura Salonu. Ücret: 33 TL (Tam) – 23 TL (Öğrenci)

Başta Dünyanın en saygın klasik müzik ödüllerinden biri olan ‘Diapason D’Or’ olmak üzere “Belçika Klara Ulusal Klasik Müzik Radyosu En İyi Sanatçı” ve “En Genç Avrupalı Klasik Müzik Sanatçısı” ödülleri sahibi Belçikalı genç yıldız, yeni neslin en başarılı, gelecek vaat eden piyanistleri arasında gösteriliyor. 2017 yılı ‘Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri’ne de aday gösterildi. Julien Libeer ilk kez Ankara’da ve festivalimize konuk oluyor.

20 Nisan 2017 | Ahmet Kanneci  Klasik Gitar Resitali 40. Sanat Yılı

 
Hacettepe M Salonu. Ücret: 33 TL (Tam) – 23 TL (Öğrenci)

Türkiye’de klasik gitar denince akla ilk gelen isimlerdendir Ahmet Kanneci…Gerek yorumcu ve gerekse eğitimci kimliği ile ülkemizde klasik gitarın tanınmasında ve yaygınlaşmasında en önemli isimlerden olan Ahmet Kanneci, 40. Sanat yılını Festivalde vereceği vakfımız için de anlamlı özel bir konser programı ile kutluyor.

22 Nisan 2017 | Company Rafael Amargo, Flamenko

 
Saat: 20.00 MEB Şura Salonu. Ücret: 104,50 TL-82,50 TL-71,50 TL, 55 TL(Balkon)
 

 Flamenkonun bol ödüllü yıldızı Rafael Amargo ilk kez Ankara’da ve festivalimizde…
Gösterileri ile hem İspanya’da ve dünyada büyük başarılara imza atan Rafael Amargo, flamenkonun geleneksel öğelerini çağdaş koreografilerle harmanlayan usta bir dansçı, uluslararası bir yıldız… İspanyol dans ve flamenko hocalarına verilen ‘APDE Ödülü’ ile adı Antonio Gades ve Matilde Coral gibi isimlerle de anılıyor.

26 Nisan 2017 | Jan Mráček – Lukas Klansky  

Saat: 20.00 MEB Şura salonu. Ücret: 33 TL (Tam) – 23 TL (Öğrenci)

Çek yıldızlar ikilisi ilk kez Türkiye’de ve festivalimizde…
Prag Konservatuvarı’ndan mezun olan Mracek, üstün tekniği ile göz dolduran ve birçok uluslararası birinciliğe sahip bir sanatçı. En son 2014 yılında en saygın keman yarışmalarından biri olan ‘Fritz Kreisler Uluslararası Keman Yarışması’nda birinciliğe layık görüldü. Lukas Klansky de Prag Konservatuvarı mezunu… Başta Prag Senfoni Orkestrası olmak üzere Avrupa’nın saygın orkestralarında solist olarak çaldı. Slovakya, Almanya, Fransa, Italya, Belçika, Hollanda , Hırvatistan ve ülkemizde solist olarak yer alan Klansky, ayrıca uluslararası bir çok ödülün de sahibi…

27 Nisan 2017 | Begoa Ensemble

Saat: 20.00 MEB Şura Salonu. Ücret: 33 TL (Tam) – 23 TL (Öğrenci)
 

 Begoa Ensemble ülkemizin yetiştirdiği genç müzisyenlerden oluşan yeni bir ses, yeni bir oluşum… Adını üyelerinin isimlerinin baş harflerinden alan BEGOA Ensemble, oda müziğine özel olarak ilgi duyan ve enstrümanlarında usta, birbirinden yetenekli müzisyenler tarafından başta Türk bestecilerinin eserleri olmak üzere geniş oda müziği repertuarını keşfetmek ve tanınmış eserlerin yanı sıra çok sık seslendirilmeyen eserleri dinleyicinin beğenisine sunmak amacıyla 2016 Mayıs ayında kuruldu. Topluluk üyeleri, kendi dallarında gerek ulusal, gerekse uluslararası birçok ödül ve derece sahibi sanatçılardır. Topluluk ilk kez Festivalimizde yer alıyor.

29 Nisan 2017 | Nicholas Payton Afro Caribbean MixTape Project

21:00 MEB Şura Salonu. Ücret: 44 TL (Tam) – 34 TL (Öğrenci)

 

Grammy ödüllü bir trompetçi…
Birleşik Devletler’de caz müziğinin köklerinin dayandığı New Orleans kentinde 1973 yılında doğan,  günümüzün en yetenekli müzisyenlerinden biri olarak görülen Nicholas Payton, genç yaşına rağmen caz tarihindeki yerini sağlamlaştırmış bir  sanatçı. Birden çok enstrümanı da çalabilme özelliğine sahip. Ritm ağırlıklı son projesi ile Türkiye’de ilk kez Ankara’nın Festivali’ne katılacak olan Nicholas Payton’a her biri  “frontman” müzisyen olan  Vicente Archer, Joe Dyson eşlik ediyor.

30 Nisan 2017 | Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası

Saat: 20.00 MEB Şura Salonu. Ücret: 44 TL (Tam) – 33 TL (Öğrenci)

 

 Onursal başkanlığını Prof. Gürer Aykal’ın yaptığı, Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası, genç şef Orhun Orhon ve öğrencileri tarafından 2011 yılında kurulmuştur. Çalışmalarını MÜZGENDER (Müzikle Yaşayan Gençlik Derneği) ve Vakfımız koruması, kollaması ve çatısı altında sürdüren orkestra, bu yıl festivalimizin kapanış konserini verecek. Hande Küden ülkemizin gelecek vaat eden genç kemancılarından… Berlin Filarmoni’nin 2015’de açtığı sınavda en genç aday olmasına rağmen 80 kişi arasından orkestraya seçilen üç kişiden biri oldu. Gecenin diğer solisti ve ülkemizin yeni kuşak başarılı çellistlerinden Nil Kocamangil, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı bölüm birincisi… Dünyaca ünlü çellist Yo-Yo Ma’nın kendisinden övgü ile söz ettiği Nil Kocamangil, 2006 yılından itibaren katıldığı uluslararası ve ulusal yarışmalarda birçok ödül kazandı.

Bilet satın almak için: Biletix Sayfası 

 
Mekan Bilgileri    Diğer Etkinlikler            Bugün                 Bu Hafta Sonu    

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

Close
Bizi takip edin şehirden uzak kalmayın!
Bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz :)