27 Eylül 2017 -Tuna Bilgin Piyano Resitali – Podium Hall

Tuna Bilgin Piyano Resitali 27 Eylül Çarşamba akşamı Podium Hall’de sevenlerini bekliyor.

Konser Programı
J.S.Bach Toccata (BWV 913)
L.van Beethoven Sonat No.16 (Op.31/1)
A.A.Saygun Sonatin (Op.15)

*Resitalin süresi yaklaşık 50 dakikadır.

Tuna Bilgin
2003’te İzmir’de doğdu. 7 yaşında Doç.Cemile Cabbarova ile piyano derslerine başladı. 2013 te 1.si düzenlenen Mozart Akademi Ulusal Piyano Yarışması’nda 1.oldu. Aynı sene Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Okulu’nun sınavlarını kazandı ve Prof. Gülnara Aziz’in sınıfına kabul edildi.

2015 yılında İzmir’de düzenlenen, Gülsin Onay’ın jüri başkanı olduğu 1.si düzenlenen Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması’nda Saygun Özel Ödülü ve 1.lik ödülünü kazandı. Çesitli radyo programlarına katıldı. Gülsin Onay, Ferit Adıgüzelzade, Stanislav Ioudenitch, Nikolay Demidenko, Misha Dasic, Vyacheslav Gryaznov,  Martin Roscoe, Anika Vavic, Emre Şen, Emre Yavuz, Ilya Kondratiev, Hüseyin Sermet ve Muhiddin Dürrüoğlu’nun ustalık sınıflarına katıldı.

2015 ve 2016 yıllarında Gümüşlük Festivali’ne katıldı. Erimtan Müzesi, Uludağ Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, İzmir AASSM, İzmir Sanat, İzmir Fransız Kültür, Antalya Piyano Festivali gibi mekanlarda konser verdi. 2016 Nisan ayında İzmir AASSM’de Şef İbirahim Yazıcı ile beraber ilk orkestra konserini gerçekleştirdi.

Rusya St.Petersburg’da Valery Gergiev ve Mira Jevtich’in organizatörlüğünü yapığı Dünya çapında bilinen Mariinsky Fesivali’nde resital verdi. 2017 Ağustos ayında 14.sü düzenlenen Gümüşlük Müzik Festivali’nin Uluslararası 4.Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması’nda 1.liği ve en iyi Saygun yorumcusu Ödülü’nü kazandı.

Prof. Gülnara Aziz’in sınıf konserlerinde çaldı, çeşitli ekinliklerde yer aldı. Sanatçı aynı zamanda beste çalışmalarında da bulunmaktadır.

Yer: Podium Hall Alacaatlı Cad. Anchor AVM No:18 A-Blok Kat 2 Daire 9
ALACAATLI / Ankara

Saat: 20.00

Etkinlik Ücreti: 40 TL

Bilet satın almak için : Biletix Etkinlik Sayfası 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın