26 Kasım 2017 – Ben Frida Kahlo “Otoportre” : Müzikal Oyun – CerModern

Ankara tiyatro etkinlik listesinde son yılların en ilham verici kadınları arasında yer alan Frida Kahlo’nun hayatını ele alan Ben Frida Kahlo “Otoportre” oyununa yer vermesek olmazdı.

Ankara Devinim Tiyatro 5. Sanat yılında Meksika’ lı ünlü ressam Frida Kahlo’nun yaşam öyküsünü CerModern’de sahneye taşıyor. Ahmet Yapar’ın yazıp yönettiği oyunda Frida Kahlo’yu Fatmanur İsmailçebi oynuyor. Oyunun müzik düzenlemesi Didem Doğan ve Abdullah Demir Çiçek’e ait.

Oyun, Frida Kahlo’nun Meksika’ da gerçekleştirdiği ilk ve son resim sergisinde geçiyor. Frida’nın yaşadığı acı, aşk, resim ve devrim dolu yaşam öyküsünü Frida’ nın kendini ağzından izleyiciye aktarıyor. Çocukluğundan ölümüne kadar çektiği acılar, yaşadığı inişli çıkışlı aşklar ve komünist kimliğiyle içinde bulunduğu eylemleri resmeden, yazan Frida’ nın hikâyesi Cermodern’ de seyirci karşısına çıkıyor.

SÜRE : 1 Saat 30 Dakika

Devinim Tiyatro, tiyatro tutkunu, tiyatro sevdalısı insanların kurmadığı, tam tersine tiyatroyu eleştiren, saplantı haline getirmeyen insanların oluşturduğu bir ekiptir. 10 Ağustos 2010 tarihinde Ahmet Yapar öncülüğüyle kurulmuştur.
15 Ekim 2010 tarihinde de ilk oyunları olan Roberto Zucco isimli oyunla seyirci karşısına çıkmışlardır.

Devinim Tiyatro’ nun bugüne kadar hazırlamış olduğu oyunlar;
Bernard Marie Koltés – Roberto Zucco Anton Çehov – Ayı – Sayfiyede Yaz – Kuğunun Şarkısı Bir Evlenme Teklifi – Tütünün Zararları Bertolt Brecht – Muhbir Eugéne Ionesco – İki Kişilik Hırgür Ahmet Yapar – Eş Zamanlı Aşklar Marsha Norman – İyi Geceler Anne Stefan Zweig – Satranç (Uyarlayan: Ahmet YAPAR) Yunus Emre Gümüş – Bardakçı Baba Ahmet yapar – Ben Frida Kahlo “Otoportre”

26 Kasım 2017 günü saat 20.00’de Cermodern Konferans Salonunda sahnelenecektir.

Etkinlik ücreti: 25 TL olarak Biletinial Etkinlik Sayfası‘ndan satın alabilirsiniz.

Mekan Bilgileri    Diğer Etkinlikler            Bugün                 Bu Hafta Sonu    

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın