24-28 Mayıs 2017- 8. Açık Hava Film Günleri – CerModern (Ücretsiz Etkinlik)

Ankara’da kültür-sanat etkinliklerinin vazgeçilmez mekanlarından biri olan CerModern, tüm yazı kurtaracak bir açık hava film dizisini yaz boyu bizlere ücretsiz olarak sunuyor. 

CerModern, 24 Mayıs Çarşamba gününden itibaren yaz boyunca her hafta Salı ve Cumartesi günleri sizleri açık hava sinemasına davet ediyor. Yazın daha da sakinleşen Ankara’da CerModern Açık Hava Film Günleri’yle ziyaretçilere vaha misali bir etkinlikler dizisi sunuyor. 24 -28 Mayıs tarihlerinde ücretsiz düzenlenecek film gösterimleri, Yeni Türkiye Sineması adı altında ödüllü filmlerle başlayacak ve ardından haftada iki gün boyunca uluslararası festivallerde ödüller almış dünya sinemasından seçkin örnekleri Eylül ayının sonuna kadar izleyicilere sunacak. Yalnız uyaralım akşam biraz serin olur oralar, “yaz geldi hobaleyy açık hava sinemasındayız” diyip Tarzan gibi gitmeyin. Sonra film yarım kalabiliyor, kendimden biliyorum 🙂

Filmler için etkinlik katılım biletleri Pazartesi hariç her gün 10:00-20:00 saatleri arasında CerShop’tan veya etkinlik günü 17:30’dan itibaren CerModern bilet gişesinden temin edilebilir.

Kontenjanların 800 kişi ile sınırlı olduğu gösterimlerde Türk yapımı filmler İngilizce altyazılı, yabancı yapım filmler Türkçe altyazılı gösterilecektir.

Türk filmlerinin İngilizce altyazılı gösterimiyle; Ankara’da ikamet eden ve Türk filmlerini merak eden ancak sinema salonlarında İngilizce çeviri eksikliği nedeniyle film izleyemeyen; farklı milletlerden ziyaretçilerimize de Türk sinemasını tanıtmayı amaçlıyoruz.

Etkinlik dizisinin ilk haftasında (24 Mayıs- 28 Mayıs 2017) gösterilecek filmler sırasıyla şöyle;

24 Mayıs Saat 20.15 :
Anadolu’da Carmen Ruhu / Yusuf Oranlı, Emre Kızılçim 18’
Tereddüt – Clair Obscur / Yeşim Ustaoğlu

25 Mayıs Saat 20.15 :
Kılçık / Kerem Ayan 12’
Koca Dünya – Big Big World / Reha Erdem

26 Mayıs Saat 20.15 :
Aysız Bir Gece / Pelin Kırca 3’25’’
Albüm – Albüm / Mehmet Can Mertoğlu

27 Mayıs Saat 20.15 :
Dağların Oğlu / Yavuz Selim Taşcıoğlu 17’
Babamın Kanatları-My Father’s Wings / Kıvanç Sezer

28 Mayıs Saat 20.15 :
Sulukule Mon Amour / Azra Deniz Okyay 6’
Kor – Ember / Zeki Demirkubuz

Güncel Açık Hava Sineması Gösterimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Mekan Bilgileri    Diğer Etkinlikler            Bugün                 Bu Hafta Sonu    

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın