20 Ağustos’a kadar – Sevmek Güzel Meslek – Bedri Rahmi Eyüboğlu Sergisi

Türkiye’de bugüne kadar hazırlanan en kapsamlı Bedri Rahmi Eyüboğlu Retrospektif Sergisi,  Cermodern’de Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor. 

Sergide yer alan eserlerin birçoğunun ilk defa görücüye çıkacağı sergiye, sanatın farklı disiplinlerinde eserler üreten ressam, şair ve yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun bir şiirinde yer alan “Sevmek Güzel Meslek” dizesi isim olarak verildi. ‘Ustaların Ustası’ olarak anılan Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun “Sevmek Güzel Meslek” isimli retrospektif sergisi 7 Nisan-30 Temmuz tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Proje Direktörlüğünü Fahri Özdemir’in yaptığı serginin, Küratörlüğünü ise Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun öğrencileri İbrahim Örs ve Hanefi Yeter üstlendi.

Eyüboğlu’nun hayatından kesitler sunan mektuplar, zarflar, fotoğraflar ve özel eşyalarla beraber 300’ün üzerinde objenin yanı sıra sanatçının çeşitli sanat disiplinlerinde ürettiği 150’ye yakın eser sergide görülebilecek.

Ayrıca Ermeni asıllı heykel sanatçısı, Eyüpoğlu’nun uğruna “Karadut” şiirini yazdığını Mari Gerekmezyan’ın yaptığı Bedri Rahmi Eyüboğlu büstü ise serginin en dikkat çekici eserlerinden birisi olacak. Sergide ayrıca 26 dakikalık kısa bir belgesel de izlenebilecek.

Mekan Bilgileri    Diğer Etkinlikler            Bugün                 Bu Hafta Sonu    

İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın