23 Eylül 2017- Konser: Viyolonsel & Piyano Resitali (Ücretsiz Etkinlik)

Ankara etkinlikleri arasında Çankaya Belediyesi tarafından düzenlenen Viyolonsel & Piyano Resitali” adlı ücretsiz konser önerimiz var. 23 Eylül 2017’de Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde!

PROGRAM

Johann Sebastian Bach (1685-1750): BWV 1027 Sol Majör Viola da Gamba ve Klavsen Sonatı
– Adagio
– Allegro ma non tanto
– Andante
– Allegro moderato
Ferenc Liszt (1811-1886): Liebestraum No. 3 (Aşk Rüyası)
Zoltán Kodály (1882-1967): Adagio

ARA

Johannes Brahms (1833-1897): Op. 99 No. 2 Fa Majör Viyolonsel-Piyano Sonatı
– Allegro vivace
– Adagio affettuoso
– Allegro passionato
– Allegro molto
P. Tschaikovsky (1840-1893): Valse Sentimentale Op. 51 No. 6
S. Rachmaninov (1873-1943): Vocalise Op. 34 No. 14
Gaspar Cassado (1897-1966): Requiebros

MEHMET SEMİH KARLIDAĞ (VİYOLONSEL)
İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Reşin Erzin’in öğrencisi olarak Viyolonsel bölümüne, 2006 yılında ise Devlet Sanatçısı Prof. Gürer Aykal’ın öğrencisi olarak Kompozisyon ve Orkestra Şefliği bölümüne kabul edildi. Almanya’da ve Türkiye’de Antonio Meneses, Michael Sanderling,Valter Despalj’in ustalık sınıflarına katıldı. 2007 yılında Pablo de Sarasate’nin Navarra adlı eseri için yazmış olduğu orkestra düzenlemesi İstanbul’da Gürer Aykal şefliğinde Borusan İstanbul Filarmoni orkestrası üyeleri tarafından seslendirildi. Türkiye’de ve Almanya’da konserler veren Semih Karlıdağ 2008-2009 eğitim yılında Hochschule für Musik Franz Liszt Weimar Almanya okuluna Viyolonsel bölümüne değişim öğrencisi olarak kabul edildi. Weimar’da Prof. Brunhard Böhme ve Cristoph Spehr ile viyolonsel, Lukas Dreyer ile Orkestra Repertuvarı ve Deşifraj eğitimi gören Semih Karlıdağ 2008 yılında İngiltere’de Royal College of Music London’ın yaz okuluna kabul edildi. Burada ünlü orkestra şefleri California Orkestra Şefliği Enstitüsü direktörü John Farrel ve Neil Thomson ile çalışan Semih Karlıdağ London Royal College of Music orkestrası ile çalışmalar yapmış, yüksek derece ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olmuş ve Yüksek Lisans eğitimini Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim’da Prof. Michael Flaksman ile tamamlamış olup Almanya’daki eğitimi boyunca Almanya Federal Cumhuriyeti’nin en saygın sanatçı bursu olan Deutscher Akademischer Austausch Dienst (DAAD) bursu ile Master programı boyunca desteklenmiş ve Yehudi Menuhin Rhein-Neckar Vakfı aktif konser sanatçısı olarak seçilmiştir. Kazandığı odisyon sonucu Kammer Oper Köln Orkestrası’nda çellist olarak yer almış orkestranın İsviçre ve Almanya’da gerçekleştirdiği temsillerde görev almıştır. Hâlihazırda Sanatta Yeterlik çalışmalarını İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda sürdürmekte olup, çellist ve akademisyen olarak mesleki hayatına devam etmektedir.

SILA İLYASOĞULLARI (PİYANO)
Sanatçı, 1989 yılında Ankara’da doğdu. Piyano çalışmalarına Polonyalı piyanist Halina Andrejewska’dan dersler alarak başladı. 11 yaşındayken, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’nin açtığı sınavı burslu kazanarak, Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu Piyano Bölümü’ne kabul edildi. Üniversite de dâhil olmak üzere tüm eğitimini Bilkent MSSF Piyano Bölümü’nde tamamladı. Üniversite öğrenimi boyunca ünlü piyanist Emre Şen’le çalıştı. . Bilkent’ten 2011 yılında mezun oldu. Mezun olduktan hemen sonra Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nde Yüksek Lisansını yapmak üzere Kamerhan Turan’ın öğrencisi olarak kabul edildi. 2013 yılında eğitimini tamamladı. Sanatçı, henüz öğrenciyken 2008 Uluslararası Makedonya Üsküp Yaz Festivali’nde babası Ankara Devlet Opera ve Balesi solistlerinden Tenor Şakir İlyasoğulları ile birlikte bir konser gerçekleştirdi. 2009 yılında Makedonya’da Jeunesses Musicales Macedonia etkinliği kapsamında Rus Profesör Boris Romanov ile çalışma fırsatı bulmuştur. 16 Ocak 2014’te Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin Türkocağı Sahnesi’nde solo bir resital de gerçekleştirmiştir. Yine aynı yılın Temmuz ayında Makedonya’da üç ayrı kentte düzenlenen üç ayrı uluslararası festivalde (‘Üsküp Yaz Festivali’, ‘Bitfest’, ‘Cultural Summer Stip’ ) solo resitaller vermiştir. Ayrıca çeşitli büyükelçiliklerde, Bilkent Üniversitesi, ODTÜ, Başkent Üniversitesi İhsan Doğramacı Konser Salonu, Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi, Türkiye Eğitim Vakfı, İstanbul Üniversitesi gibi pek çok yerde konserler vermiştir. 23 Mayıs 2016 tarihinde İzmir Karşıyaka Belediyesi’ne ait Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde solo olarak resital vermiştir. 2017 yılında ise Piyano-Çello Duo olarak İstanbul Yel değirmeni Sanat’ta Çellist Mehmet Semih Karlıdağ ile resital vermiştir. Şu anda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır ve doktora çalışmalarına yine burada devam etmektedir.

Etkinlik ücretsizdir. Koltuklar numaralıdır. Yer fişlerinizi 14 Eylül 2017 Pazartesi gününden itibaren Çağdaş Sanatlar Merkezinden edinebilirsiniz.
İletişim: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
Kennedy Cad. No:4 Çankaya
Telefon: 0312 468 21 05

Saat: 19.30

 Mekan Bilgileri    Diğer Etkinlikler            Bugün                 Bu Hafta Sonu    
Bir Cevap Yazın