17 Kasım 2017 – Tiyatro: Ödenmeyecek Ödemiyoruz- Ankara Sanat Tiyatrosu’nda!

Dario Fo’nun yazdığı, Füsun Demirel tarafından dilimize çevrilen Ödenmeyecek Ödemiyoruz oyunu 17 Kasım tarihinde Ankara Komedi Festivali kapsamında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda!

Sürekli yükselen hayat pahalılığı karşısında varoşlarda yasayan çocuklar, yaşlılar, kadınlar, işçiler, fiyatların zamlanmasına karşı hep birlikte eski fiyatlar üzerinden alışveriş yapmaya karar veriyorlar ve “Ödenmeyecek! Ödemiyoruz!” diyerek süpermarketteki yiyeceklere el koyuyorlar.

Polis tarafından kuşatılan bir mahalle, kovalayan polisler, kaçan insanlar, aranan evler, saklanmaya çalışılan yiyecekler. Sistemi eleştiren fakat aynı zamanda sistemin kurallarını savunan bir koca karşısında, kalkıştığı eylemi savunabilmek için türlü oyunlara girişen bir kadın ve soluksuz bir kovalamaca. 

Oyun, İtalya varoşlarında yaşam ve sınıf mücadelesi veren işçilerin karşılaştıkları güçlükleri mizahi bir dille anlatıyor. İki işçi ailesinin birbirlerine ve sisteme karşı verdikleri mücadeleyi izlerken hem düşünecek, hem güleceksiniz.

Saat: 20:00

Adres: İzmir Caddesi, Ihlamur Sokak 7/A Kızılay – ANKARA Telefon: 0312 417 76 76 

Etkinlik ücreti: 34 TL. Biletleri  Biletix Etkinlik Sayfası’ndan temin edebilirsiniz.

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın