22 Nisan 2017 – Kafka’nın Şeyi- Tiyatro Tempo

Ankaralı tiyatro severler için bu cumartesi farklı bir oyun önerimiz var:“Kafka’nın Şeyi”. Gazi Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olan tiyatro gönüllülerinin bir araya gelerek oluşturduğu ve çalışan-mezun tiyatrosu örnek platformu Tam Sanat Derneği – Tiyatro Tam’ın oyunu “Kafka’nın Şeyi” 22 Nisan Cumartesi, saat 20.00’de, Tiyatro Tempo Sahnesi’nde sizleri bekliyor. 

Oyunun Konusu:

Franz Kafka günümüze gelse ve öldükten sonra vasiyeti üzerine eserlerinin yakılmadığını öğrense (hain max!!), hatta “Kafka” isminin artık bir marka, bir yazım biçemi olduğunu bilse ne yapardı? Franz Kafka kendisinin artık dünyaya mal olmuş başka bir “Kafka” olduğunu öğrense kendisi olur muydu? Ünlü olmak nedir? Peki ya ünlü olan ünlü olmak istemiyorsa? Eleştirinin eleştirisi, entelektüalizmin ve akademik platformun içine girdiği kısır döngü ve içi boşalmışlık, popülizm üzerine trajikomik bir gerçeküstü kurmaca izlemek isteyenler için: Kafka’nın Şeyi.

Oyun ile İlgili Bilgiler

Yazan: Alan Bennett
Çeviren: Ali Neyzi
Yönetmen: Cem Karar
Oyuncular:  Özgür Çakır (Franz Kafka), Ercan Beşer (Max Brod), Didem Karaköse (Linda), Ozan Evkaya (Sydney), Tuğrul Aydemir (Hermann K.), Sevgi Ateş (Julie), Hami Mavrigan (Baba)

Oyunun biletleri Tam 25 TL, Öğrenci 15 TL.  Biletleri, 
tiyatrotam@gmail.com adresine mail atarak rezervasyon yoluyla ya da Biletiva Etkinlik Sayfası‘ndan temin edebilirsiniz. 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 
Bir Cevap Yazın