14 Mayıs 2017 – Tiyatro: Çika – CerModern

Ankara kültür sanat etkinlik takviminde bu hafta CerModern’de sahnelenecek “Çika” adlı tiyatro oyununu sizlere sunuyoruz.  “Fahişe Çika” kitabından uyarlanan “Çika” 14 Mayıs 2017 Pazar günü CerModern‘de.

Thomas Korovinis, 1989 yılında Yunan Konsolosluğu’nda maddi yardım için bekleyen ve o günlerde seksenli yaşlarında olan Giresunlu Pontus Rumu Eftalya ile karşılaşır ve kendisiyle bir röportaj yapar. Korovinis’in, Eftalya’nın birebir anlatımından oluşan “Fahişe Çika” kitabından uyarlanan Çika oyunu, 20. yüzyılın başlarında doğmuş, savaş koşullarında Galata genelevlerine kadar sürüklenmiş bir Anadolu kızının hayat öyküsünü aktarıyor. Oyun, Türkiye’nin kuruluşundan hemen öncesi ve sonrasındaki pek çok toplumsal olayı ve bunların bireysel hayatlar üzerindeki izlerini Eftalya’nın gözünden anlatıyor. 

Tiyatro Sergüzeşt Hakkında

Birbirlerinden bağımsız olarak “Fahişe Çika” metnini keşfeden ve bu metni sahnelemeyi düşünen Hazar ve Zuhal sanatsal beklentilerinin de uyuşmasıyla metin üzerinde birlikte çalışmaya karar verir. Çalışmalarını sürekli bir hale getirmeye karar veren ikili Tiyatro Sergüzeşt’i kurar. Ekibin ilk oyunu “Çika”nın prömiyeri 4 Ekim 2016’da gerçekleştirildi. 

Saat: 20.30

Ücret:  Öğrenci 33 TL Tam 38 TL.

Bilet satın almak için: Biletinial Etkinlik Sayfası

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 
Bir Cevap Yazın