09 Aralık 2017 – The Beatles Piyano Resitali – Mozarthaus’ta

Efsanevi İngiliz rock grubu The Beatles’ın sevilen şarkılarının aslına sadık kalarak gerçekleştirdiği solo piyano düzenlemeleri ile piyanist Yunuscan Kaya, 09 Aralık Cumartesi akşamı saat 20.00’de Mozarthaus’da izleyici ile buluşuyor. 

Yunuscan Kaya
Yunuscan Kaya Ankara’da doğdu. Ortaokul yıllarında Hacettepe Konservatuvarı’ndan Nuriye Arıkan ile piyano eğitimine başladı ve lisans eğitimini Hacettepe Konservatuvarı Müzikoloji bölümünde tamamladı. Amatör olarak sürdürdüğü uğraşısının ilk meyvesi 2005 yılında Anküsev’de verdiği resital olmuştur. İlerleyen süreçte ev resitalleri vermiştir. İcracılığının yanı sıra bir diğer uğraşı alanı da piyano uyarlamalarıdır. Öyle ki J.S. Bach’ın az bilinen bazı org eserlerini piyanoya uyarlamış ve lisans bitirme projesi olarak Beethoven’in 5. Senfonisinin piyano redüksiyonlarını karşılaştırmıştır. Kaya’nın müzik merakı klasik müziğin ötesine geçmiştir. 2012’den bu yana faaliyet gösteren Queen Tribute grubu “A Kind Of Vision”ın kurucusu ve solistidir.

Biletleri, Biletix Etkinlik Sayfası veya Dost Kitabevlerinden temin edebilirsiniz. Bir bilet, Biletix’te 56.50 TL’ye satılıyorsa, başka yerde kaç liraya satılır? Hemen oran orantı yapıyoruz ve 50 cevabını veriyoruz 🙂 Demek ki biletler, Dost Kitabevlerinde 50 lira. 

Adres: Mozarthaus Sanat ve Konser Evi, Nilgün Sokak 14/2 Çankaya / Ankara

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 
Bir Cevap Yazın