31 Mayıs 2017- Talip Apaydın’ı Anma Konseri: Dorukhan Ersin Gitar Resitali

Ankara konserleri arasında anlamlı bir anma etkinliğini sizlere sunuyoruz. “Talip Apaydın’ı Anma Konseri” adıyla Dorukhan Ersin tarafından verilecek Gitar Resitali 31 Mayıs’ta Mozarthaus’da!

“Köy Enstitülü Eğitimci – Yazar Talip Apaydın’a Saygı Konseri, Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Erdal Atıcı’nın sunuş konuşması ile açılacak .

2014 Eylülü’nde kaybettiğimiz, eserlerinde köylüyü ve köy hayatını konu alan, Ulusal Kurtuluş Savaşı’nı ilk defa Türk köylüsünün perspektifinden anlatan, Çifteler Köy Enstitüsü ve Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü mezunu aydın yazar ve eğitimci Talip Apaydın, Mozarthaus’ta, gitarist Dorukhan Ersin’in seslendireceği Bach, Tarrega, Alegre, Pujol, Mostazo ve Brotons’un eserlerinden oluşan bir program  ile anılıyor. 

Resital Programı: 

J. S. Bach I   Viyolonsel Süiti No.1 (BWV 1007)
F.Tárrega I Endecha (Preludio), Maria (Gavotte), Cápricho Arabe (Serenata)
M. Alegre I Una Americana E. Pujol I  Tonadilla
S. Brotons I  Melancòlic (Op.83)
J. Mostazo I  Los Piconeros                                                                                                    

Toplam program süresi 60 dakikadır.

DORUKHAN ERSİN, gitar

1992 yılında Ankara’da doğdu. Gitar çalışmalarına 2001 yılında Mehmet Ahat ile başladı. 2006-2010 yılları arasında Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nin Müzik, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın Yarı Zamanlı Gitar bölümlerinde eğitim aldı. Bu süre içerisinde, gitar çalışmalarını İskender Özçelebi, solfej-teori çalışmalarını Güneş Apaydın nezaretinde sürdürdü. 

2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Gitar Sanat Dalı’nda başladığı lisans eğitimini 2015 yılında tamamladı. Aralarında Ignacio Rodes, Thomas Kirchhoff, Costas Cotsiolis, Susana Prieto, Heiki Mätlik gibi virtüözlerin de bulunduğu ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. 

2014 yılında 3.sü gerçekleştirilen Uluslararası Antalya Gitar Festivali kapsamında düzenlenen gitar yarışmasında birincilik ödülü alan Dorukhan Ersin, çalışmalarına Prof. Dr. Ahmet Kanneci nezaretinde devam etmekte ve Ankara Devlet Konservatuarı Gitar Sanat Dalı Yüksek Lisans programına hazırlanmaktadır.

Saat: 20.00

Etkinlik Ücreti: 45 TL

Bilet satın almak için : Biletix Etkinlik Sayfası (Ayrıca salonun girişinden hizmet bedeli ödemeden satın alabilirsiniz.)

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 
Bir Cevap Yazın