19 Mayıs 2017 – Shirley – Cüneyt Gökçer Sahnesi (Fırsat Kuponlu)

Ankarayı Ankara yapan, bir nebze olsun çekilebilir kılan etkinliklerin başında tiyatro etkinlikleri gelir. Devlet Tiyatroları candır tamam ama özel tiyatrolar da renkli isimleri ve modern anlatımlarıyla  farklı bir tiyatro deneyimi sunmaktadır.

Bunlardan Türkiye’nin en beğenilen özel tiyatro oyunları arasında yer alan “Shirley” 19 Mayıs tarihinde Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde izleyicilerle buluşuyor

Sumru Yavrucuk’un ses getiren tek kişilik komedi oyunu “Shirley”, tiyatro tutkunlarına unutulmaz dakikalar yaşatacak. Sumru Yavrucuk’un hem yönettiği hem tek kişi olarak sahnelediği komedi oyunu da ilgi çekenler arasında. Zira tek kişilik oyunlar en usta sanatçıların cesaret edebileceği bir konseptken, bir de işin içinde Sumru Yavrucuk olunca beklenti bi hayli yükseliyor tabi.

Günlük hayatının sıkıcılığı içinde kaybolmuş ve birçok kadın gibi artık hayallerini bile unutmuş olan Shirley Valentine’nin öyküsü… Komik ve eğlenceli bir kendini keşfediş hikayesi olan ‘Shirley’, başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla hayat buluyor. Tiyatro literatürünün en başarılı kadın oyunları arasında anılan ve dünyanın pek çok ülkesinde sahnelenen oyun, yaz turnesinin ardından İstanbul prömiyeriyle şehre inecek.

Shirley Hakkında
Willy Russell’ın Shirley Valentine adlı oyunundan ‘Shirley’ ismiyle Türkçe’ye uyarlanan oyun, tüm komedi unsurlarının, müziklerinin, seyirciye yaşattığı keyifli atmosferin yanı sıra potansiyelini mutfağa hapsetmiş bir kadının kendini keşfediş ve hayatının iplerini yeniden ele alışının hayranlık uyandıran öyküsünü anlatıyor.

Tek kişilik müzikli bir komedi oyunu olan Shirley, Türkiye’de başarılı oyuncu Sumru Yavrucuk’un yorumuyla sahneleniyor. Sayısız tiyatro ödülünün sahibi Yavrucuk, Shirley’nin yönetmenliğini de üstlenirken, aynı zamanda oyundaki tüm karakterleri sahnede tek başına canlandırıyor. Tebdil-i Mekân Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye taşınan oyunun çevirisi Evren Ercan, dekor tasarımı Nurdan Aliyazıcıoğlu, ışık tasarımı ise Yakup Çartık tarafından gerçekleştirildi.

Etkinlik Ücreti: 34 TL olarak indirim kuponunu şuradan satın alabilirsiniz.

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
Bir Cevap Yazın