14 Kasım-09 Aralık 2017 – Sergi: Elif Yıldız / Sert Zeminde İdman – Arte Sanat’ta

Ankara’nın güncel sanat mekânı olan Arte Sanat Galerisi sezona 14 Kasım- 9 Aralık 2017 tarihleri arasında Elif Yıldız’ın ‘‘Sert Zeminde İdman’’ isimli kişisel sergisi ile devam ediyor. 14 Kasım 2017 Salı günü 18.00’de gerçekleşecek olan açılışa tüm Ankaralılar davetli.

Şimdi zihninden neler geçiyor? Konuşulanları duyuyor mu? Konuşulanları mı duyuyor? Konuşulanlar arasından, konuşanların duymadıklarını seçiyor belki kim bilir, söylenmeyenleri duyuyor…

Sonra hep gürültü etmesi bundan. Sessiz kalp mi olur yaşayan? Fırlatıldıkları yerlerden hep uzağa düşenlerin can kıpırtılarını topladığı bir çukur mu kazmış kendi içine ne, her seferinde muhakkak önce oraya dalıyor, önce derinliklerle bir saklambaça tutuşuyor sanki de, ışığa, renklere sıra sonra geliyor. Zira oralarda fırlatılmışların fırtınası kopuyor, hâlâ, kırık dalgalı, kırık keskin çizgiler de zannımca görenine oralardan bakıyor.Yaşayan bakış mı olur kırılmayan? Toparlanması ise bir dal kâğıda, kararınca mürekkebe kalıyor ki fırtına fısıldasın aslında her şey yerinde, her şey kararında sert zeminde iklimler yer değiştirmiyor.Peki zihninden şimdi neler geçiyor? Senin mi, onun mu? Sorulanları, duyulanları da es geçebiliyor insan gözü çoğu zaman baktığına da kanıyor ya, neydi o bakışsız olan, göğsünde, dudağında bir kara?Burada mıydı? Şimdi. Bilmem? Evet. Ama… Hayır. Yanında! Geçti. Demin, şimdi, bak orada! Arkanda!

Elif Yıldız Kimdir?
1975, İstanbul doğumlu. Ankara’da yaşıyor ve çalışıyor.
Elif çalışmalarında desen, illüstrasyon ve resmin ifade biçimlerine odaklanır. Çoklu ve birbirinden farklı, çizgisel
olmayan konseptler çalışmalarının konusunu oluşturur. Yeraltı kültürü, dark art, agit prop(sovyet propaganda afişleri), post anarşizm, politik karikatür, deneysel ve avangard müzik gibi ana akımın dışında kalan oluşumlar çalışmalarının merkezinde yer alır. Fanzin ve bağımsız dergilerde işleri yayınlanmıştır. Undeground Poetix (6:45 yayınları), Fütüristika (Barış Yarsel), Löpçük (Erman Akçay), Temaşa (Hasan Özgür Top) bunlardan bazılarıdır. 2016 yılında başladığı ve halen üzerinde çalıştığı illüstrasyonlarını ‘Hep Gürültü Ederiz’ adı altında kitaplaştırmaya çalışmaktadır.

Adres: Arte Sanat Galerisi, 1920.cad mutlukent mah. no.59

Telefon: (0312) 241 04 44
 
 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 
Bir Cevap Yazın