19 Kasım 2017 – ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu Girişimcilik Semineri

ODTÜ Genç Girişimciler Topluluğu’nun düzenlediği Think-Talk etkinliği Girişimcilik Seminerinde, girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerinin yapacağı konuşmalar ile dinleyicilerin ufkunu açmak, hayallerini gerçekleştirmek için gerekli olan ilham ve inanca sahip olmalarını sağlamak amaçlanıyor.  Buna ek olarak çeşitli alanlarda startupların ve e-ticaret şirketlerinin yöneticilerinin katılacağı panellerle etkinliğin çok yönlü bir şekilde gerçekleşmesi hedeflenen bu etkinlik 19 Kasım Pazar Günü Crowne Plaza Ankara Oteli büyük salonunda düzenleniyor.

Etkinlik, aynı anda gerçekleştirilen iki ayrı ana bölümden oluşmaktadır. Bunlar ;

1- Vaka analizi
2- Girişimcilik Seminerleri’dir.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden takımlar halinde katılan yarışmacılar kendilerine sunulan bir vaka karşısında hareket planı,iş modeli,gelir planı gibi projeler hazırlamaya çalışacaklardır. Bu süreçte yarışmacılara uzman mentorler yardımcı olacak, aynı zamanda çeşitli eğitimlerle kişisel gelişimlerine katkıda bulunacaktır. Projeler hazırlandıktan sonra yarışmacılar jüri karşısında hazırladıkları projelerin sunumlarını yapacaklar ve jürinin vereceği karar sonucunda  dereceye giren yarışmacılara ödüller verilecektir.

Girişimcilik seminerlerinde ise Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen  ve girişimcilik ekosistemine yön veren isimlerin yapacağı konuşmalar ile dinleyicilerin  hayallerini  gerçekleştirmek için gerekli olan inancı sağlamak amaçlanmaktadır.

Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen 3-4-5 kişilik gruplardan oluşacak takımlar, kendilerine verilen ön case’e hazırladıkları projeler sonrasında jüri tarafından gerçekleştirilecek ön elemenin ardından 15 takım finale kalacaktır. Crowne Plaza Ankara Oteli’nde gerçekleştirilecek final programında takımlar, 19 Kasım Pazar günü kendilerine verilecek girişimcilik case’ine hazırladıkları projeleri jüri karşısında sunacaklar ve jüri kararından sonra dereceye giren ilk 4 takıma ödülleri sunulacaktır. Takımların kazandıkları ödüller bütün takım üyeleri için geçerli olup, etkinliğin case bölümüne katılım ücretsizdir.

Etkinliğin diğer bölümlerine katılmak için bilet almanız gerekiyor. Biletleri, 35 TL karşılığında Biletino Etkinlik Sayfası‘ndan temin edebilirsiniz. 

Adres: Crown Plaza Ankara, Gazi Mahallesi, No:, Mevlana Blv. No:2, 06330 Yenimahalle

 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın