17 Kasım 2017 – Konser: Ahmet Aslan

Bu ay Ankara etkinlik listesi içerisinde Ahmet Aslan konseri de var. Dersim doğumlu müzisyen Ahmet Aslan,  17 Kasım’da ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu’nda olacak!

1993 ile 1996 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvarı’nda okuyan Aslan, 1996’da halen yaşamakta olduğu Almanya’ya yerleşti. Burada müzik kariyerini başlatan sanatçı, eğitim Rotterdam Dünya Müzik Akademisi’nde 2008 ile 2012 yılları arasında tamamladı.

Anadolu müziğini Batı enstrümanlarıyla bir araya getiren Ahmet Aslan; gitar, bağlama ve kendi tasarladığı La-Tar adında, klasik gitar ve bağlamanın karışımı olarak tanımlanabilecek bir enstrümanla tanındı. Martin Martin Greve, Kemal Dinç, Paco Peña, Carlo Domeniconi ve Antonis Anissegos gibi değerli müzisyenlerden görüş alınarak başlanan tasarım süreci, usta zanaatkâr Süleyman Aslan’ın (Dutar Saz Evi) elinde La-Tar adlı enstrümana dönüşerek Ahmet Aslan’ın müzikal kariyerinin eşsiz yapısının temel parçalarından biri haline geldi.

2003’te Va u Waxt (Rüzgâr ve Zaman) ve 2008’de Veyvé Mılaketu (Meleklerin Dansı) adlı albümleri yayınlayan Aslan, 2015’te çıkan son albümü Na-Mükemmel’de La-Tar’ın deneysel kullanımlarına yer verdi. Bu yılın MIX Festival’ında da sahne alan Ahmet Aslan, Türkçe ve Zazaca şarkılarıyla dikkat çeken isimlerden biriydi.

Adres: ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi Kemal Kurdaş Salonu

20.30’da başlayacak konserin biletleri Tam: 67.50 TL, Öğrenci: 57.50 TL. Biletleri, Biletix Etkinlik Sayfası‘ndan temin edebilirsiniz. 

 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın