14 Mayıs 2017- Kalben & Mabel Matiz Konseri – ODTÜ MD Vişnelik

Ankara konser etkinlikleri arasında mayıs ayı favorim bu konser olabilir. ODTÜ Vişnelik’te sevenleriyle buluşacak yerli müziğin iki başarılı ismi Kalben ve Mabel Matiz, birbirini takip eden iki ayrı konser gerçekleştirecek. 14 Mayıs günü ODTÜ Vişnelik çimlerine yayılarak müziğin keyfini çıkarabiliriz. 😉

1986’da İskenderun’da doğan Kalben Sağdıç, 8 yaşından beri müzikle ilgilenirken gitarı ilk defa eline aldığı 14 yaşından beri bırakmadı. Kalben, 2014’te besteleri, vurucu şarkı sözleri ve duru sesiyle müzikseverlere ulaşmaya başladı. 2016 başında kendi adını taşıyan ilk albümünü Zoom / DMC etiketiyle yayımlanan genç müzisyen, özellikle Sadece, Saçlar, Haydi Söyle ve O Ye Bebek gibi şarkılarla sevenlerinin sayısını ciddi ölçüde artırdı.

Adını ünlü Kumral Ada, Mavi Tuna romanındaki Tuna karakterinin takma adı ve aşk sarhoşu ile düşkün anlamına gelen eski Yunanca bir sözcükten alan Mabel Matiz, kendi adını taşıyan ilk albümünü 2011 yılında yayınladı. İkinci albümü Yaşım Çocuk’ta Can Güngör, Mete Özgencil ve Yıldız Tilbe gibi isimlerle çalışan müzisyen, Aysel Gürel anısına yapılan Aysel albümündeki Sultan Süleyman parçasıyla büyük beğeni topladı. iTunes Türkiye tarafından yılın albümü seçilen son albümü Gök Nerede ise Gel, Sarışın, Bir Hadise Var ve Ahu hitleriyle unutulmaz albümler arasına girdi.

ODTÜ Vişnelik’te, 14 Mayıs 2017’de yerli müzik sahnemizin iki değerli ismini; Kalben ve Mabel Matiz’i aynı gün içinde birbirini takip edecek iki ayrı konser ve sürprizlerle buluşturuyor.

Saat: 18.00

Etkinlik Ücreti: 56 TL

Bilet satın almak için: Biletix Etkinlik Sayfası

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
Bir Cevap Yazın