08 Aralık 2017 – Sibel Köse,Kamil Erdem ve Serdar Aydın ile Jazz-Şiir Buluşması

Jazz sanatçıları Sibel Köse ve Kamil Erdem ile şair Serdar Aydın, 08 Aralık’ta Route Ankara sahnesinde, şiir ve cazı bir araya getirecek.

Jazz: Sibel Köse-Kamil Erdem Duo
Şiir: Serdar Aydın

Sibel Köse Türkiye’nin önde gelen caz şarkıcılarındandır. Yorumları zengin ve derinliklidir; bir doğaçlama ustasıdır. ODTÜ Mimarlık Fakültesi’nde öğrenci olduğu yıllarda profesyonel olarak şarkı söylemeye başladı. Bir yandan caz ustalarıyla çalışarak deneyim kazanırken, diğer yandan uluslararası seminerlere ve yaz okullarına katıldı, festivallerde yer aldı.  

Müziğe klasik gitarla başlayan Kamil Erdem, zamanla caza ve temel seslere duyduğu ilginin etkisiyle basgitar ve kontrbasa yöneldi. Erdem 1990’da Asiaminor topluluğunu kurdu. Kamil Erdem, farklı türlerdeki uluslararası projelerde birçok Avrupalı, Orta Doğulu ve Amerikalı müzisyenlerle konser ve albüm çalışmaları yapmıştır. 

Şiiri bir varoluş kipi olarak algılayan Serdar Aydın, şiirin kurucu öğesinin ritim olduğuna inandığından, özellikle son yıllarda müzik ile şiir arasında köprüler kuran çalışmalar yapıyor. Jazz kitabı, bu ilginin, jazz ve jam session olgularının şiirsel karşılıklarının arandığı bir kitaptır. 

İşte, bu üç sanatçı bir araya geliyor. MedaKitap yayınlarının katkılarıyla düzenlenen jazz ve şiir buluşması Ankara’da Route Cafe’de gerçekleştirilecek. Bu buluşmaya katılan her konuğa Serdar Aydın’ın Jazz adlı kitabı (MedaKitap Yayınları, 2017, 140 sayfa) armağan edilecek; şiir okumalarının jazz ezgileriyle bütünleştiği bir deneyim yaşanılacaktır.

 

Saat 20.30’da başlayacak etkinliğin biletleri 30 TL. Biletleri Route gişesinden veya Biletix Etkinlik Sayfası’ndan temin edebilirsiniz. Biletix’in hizmet bedeli aldığını unutmayın. 

Adres: Selanik 2 cad. No:70

Telefon: (0312) 424 00 23

 

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
Bir Cevap Yazın