13 Aralık 2017 – Broadway In Rock Müzikali

Müzikal tiyatronun büyülü atmosferi, Rock’n Roll tutkusuyla buluşuyor! Bir Feniks Art yapımı olan konserde; Rent, Jesus Christ Superstar, Hairspray, Rock of Ages, We Will Rock You ve Evil Dead gibi Broadway’in gelmiş geçmiş en ünlü rock müzikalleri ve farklı tarzda müzikallerden seçilen şarkıların rock versiyonlarını dinleyeceksiniz.

Birbirinden yetenekli şarkıcı ve dansçıları, muhteşem orkestrası ve başarılı teknik ekibiyle birlikte, yaklaşık kırk kişinin imzasını taşıyan konserin yönetmenliğini Gözde Gürün Demireriden yapıyor. Feniks Art’ın kurucuları arasında yer alan ve aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Müzik Bilimleri Bölümünde öğretim elemanı olan Demireriden, daha önce 21. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivalinde yönetmenliğini yapmış olduğu Broadway Müzikalleri konseptli bir gösteri sahneye koymuş ve bu gösteri, Ankara Sanat Kurumu tarafından verilen Jüri Özel Ödülüne layık görülmüştür.

Ankara seyircisiyle buluşmak için tüm heyecanıyla geri sayan Broadway in Rock ekibi, sıkı bir çalışmanın ürünü olan bu konserde izleyicilere yerinde duramayacakları bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz Mayıs ayında Tatbikat Ankara Sahnesinde verilen “Broadway in Rock” konserlerinde Ankara seyircisini hayran bırakan Feniks Art, Aralık 2017 ve Şubat 2018’de gerçekleştireceği “Broadway in Rock Deluxe” konserleri ile gösteri dünyasındaki yerini daha da sağlamlaştırmaya hazırlanıyor. “Herkes Müzikal Söylesin, Herkes Müzikal Dinlesin” mottosu ile Ankara’da rock müzik denilince akla gelen en ünlü isimlerden bazılarını da konser ekibine dâhil eden Feniks Art, profesyonel dans koreografileri ile “Broadway in Rock Deluxe” izleyicilerini bu sefer de etkilemeye kararlı. Feniks Art uzun yıllardır dünyanın farklı yerlerinde sahnelenmekte olan müzikal tiyatro eserlerini sergilemek, yeni müzikal oyunlar üretmek ve bunları seyirciye sunmak ve müzikal şarkılarından oluşan konserler vermek üzere kurulan bir sanat topluluğudur. Feniks Art bünyesinde, müzik ve sahne sanatları dallarında akademik olarak görev yapmakta ya da bu branşlarda eğitim görmekte olan eğitmen, oyuncu ve müzisyenlerin yanı sıra, 1997 yılından bu yana Ankara’da devam eden müzikal tiyatro faaliyetlerinde yer alarak deneyim kazanmış birçok yetenekli oyuncu, dansçı ve müzisyen bulunmaktadır. Müzikal tiyatro türünün Türkiye’de daha iyi tanıtılmasını sağlamak için çalışmalarını kesintisiz sürdürmekte olan Feniks Art “Herkes Müzikal Söylesin, Herkes Müzikal Dinlesin” mottosuna hizmet etmek üzere, Müzikallerin Türkçe’ye çevrilmesi ve Türkçe eser üretilmesine önem vermektedir.

Etkinlik ücretlidir. Biletler 6-13 Aralık tarihleri arasında Yılmaz Güney Sahnesi’nden edinilebilinir. Biletler ayrıca şu noktalardan da alınabilecektir: 6:45 Kaybedenler Kulübü, Ot Cafe Şubeleri

Adres: Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi, Maltepe Mah. Müjde Sokak No:16 Çankaya

Telefon: 0312 231 19 38

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
Bir Cevap Yazın