Aydın Köymen Fotoğraf Yarışması – 30 Nisan 2017 Son Başvuru Tarihi

Ankarada Etkinlik / Aktivite demişken bu ay fotoğrafçılar yarışıyor! Aydın Köymen Fotoğraf Yarışması – 2 “Dikey Kentleşme”

¨Ülkem, Kentim, Semtim Yarışması¨ bu yıl yedincisi ile sizlerle buluşmaya hazırlanıyor… Geçtiğimiz yıl ki yarışmamızda büyük katkıları ile aramızda bulunan Çankaya Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ve bu yıl aramıza katılan ülkemizin köklü değeri Mülkiyeliler Birliği bu yıl bu önemli organizasyonumuzda bizlerle.

Geçen yıl da yaptığımız yarışmamızda yan kategori olan Fotoğraf Sanatını bu yıl ana dal olarak sizlerle buluşturuyoruz. Tüm yaştan herkesi Fotoğrafları ile yarışmamıza bekliyoruz.

Yarışmamızın bu yıl ki konusu; ¨ Dikey Kentleşme ¨

Lütfen tüm detaylar için Yarışma Şartnamesini okuyunuz.

Dikey Kentleşme

Aydın Köymen Birlikteliği’nin bu yıl açtığı fotoğraf yarışmasının konusu “Dikey Kentleşme” olup, yarışmaya katılanlardan “kent belleğini” yaratacak/anımsatacak fotoğraflar sunmaları beklenmektedir. Bu konunun seçilmiş olma nedeni son yıllarda gerek özel sektör gerekse kamu tarafından yoğun bir şekilde inşa edilen dikine “yüksek” binalardır.

Yaşadığımız kentlerin uğradığı bu yapısal ve görsel değişiklikler her ne kadar fotoğrafik olarak cazip sonuçlar doğursa da buna paralel olarak altyapı yetersizliği ve yaşam alışkanlıklarının/alanlarının değişmesi gibi olumsuzlukları da beraberinde getirmektedir.

Yeni yeni yükselen post modern, cam fasadlı, çok katlı bu yapılar kentin estetiğinde olağandışı değişiklikler meydana getirirken yaşam alanlarımıza da dokunmaktadır. Dahası, kentin doğal mimari dengesinin de görünümünü değiştirip, birbiriyle uyumsuz, estetikten yoksun bir manzaranın ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Plaza, AVM, rezidans gibi kavramları kentlinin hayatına yeni yaşam tarzları olarak adeta zorla sokmaktadır.

Yarışmaya katılanlar fotoğraflarında bu temayı grafik unsurları öne çıkararak yorumlayabilecekleri gibi, kentlerin bozulma/değişme sürecini yansıtan dengesizliği görsel bir anlatıma dökerek, kent belleğinin yitirilmesini belgeleyen görsel örnekleri sunarak, sürdürülebilir kent belleğinin önemini fotoğraflarıyla anlatmaları beklenmektedir.

Ayrıntılar için: Etkinlik Sayfası

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
 
Bir Cevap Yazın