08 Kasım 2017 – Tiyatro: Anlatılan Senin Hikayendir

Ankara Etkinlikleri içerisinde her dönem en dikkat çekenlerden biri olan tiyatro oyunları; Cengiz Toroman’ın yazıp yönettiği ”Anlatılan Senin Hikayendir” ile devam ediyor. 08 Kasım’da sahnelecek oyun Levent Üzümcü yorumuyla Sahne Ankara’da!

Cengiz Toroman’ın (eski STV dizilerinin Salih’i) yazıp, sahnelediği ve hatta tek kişi olarak oynadığı oyunu ”Anlatılan Senin Hikayendir” bu sefer Levent Üzümcü yorumuyla seyircisiyle buluşuyor.   Daha önce Cengiz Toroman’dan izlediğim oyunun bu versiyonunu da merak etmiyor değilim.

“Bir insanı tanımak demek, onun hikayesini bilmek demektir.”  Gülerken ağladığımız, ağlarken güldüğümüz bir oyun bu.

Gürül gürül, usul usul akan ırmak, bir bardak çay sıcaklığı, bir dost meclisinin anason kokulu coşkusu var bu oyunda. Hayal desek, değil, gerçek desek, değil… Şarkılar, türküler, insan, kuş, ağaç, kitap, dağ, taş koyun koyuna bu oyunda. Ege Denizi’nin sakin, hülyalı, bilge maviliğinde koca yürekli bir destan bu oyun. Memet Dayı, Adriana, Stafili İbrahim, Fenerci Ahmet, Denizci Barış, Niko…Tanıyorsunuz onları. Evet, her birimizin hikayesi farklı, her birimiz başka iklimlerin çocuklarıyız, her birimiz başka hayatlar yaşıyoruz, doğru. Ama içimizdeki ses diyor ki, biz birbirimizin yabancısı değiliz. Bize insanlığımızı unutturmak isteyenlere inat, güler yüzlü ve umutlu bir başkaldırı bu oyun.

Merak ediyorsan, nedir bu insan, kimdir? “Anlatılan Senin Hikayendir.”

Yazan-Yöneten: Cengiz Toraman
Oynayan: Levent Üzümcü
Müzik Direktörü: Oktay Köseoğlu
Dekor-Kostüm: Medina Yavuz

Saat: 20.00

Etkinlik Ücreti :34 TL ile 56.50 TL arasında değişiyor.

Ayrıntılar için: Biletix Etkinlik Sayfası

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 
İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın