31 Mart-26 Nisan 2017 – Dora Günel’in “Güz Gülleri” Fotoğraf Sergisi

Ankara etkinlikleri arasında, sizleri hüzünlendireceğini düşündüğümüz bir fotoğraf sergisi ile karşınızdayız.  Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneğinin (AFSAD) 40. yılı  kapsamında Dora Günel‘in ”Güz Gülleri sergisini, (hayatta iseler) anne-babanıza, onları ne kadar sevdiğinizi söylemeniz için bir fırsat olarak değerlendirebilirsiniz.

İstanbul İzzet Baysal Huzurevi’ndeki yaşlılarla birlikte yürütülen bir gazete çalışmasının öyküsünü konu edinen serginin metinlerini, çalışmayı yürüten Gülay Kayacan yazmış, belgesel fotoğrafçısı Dora Günel, huzurevi yaşantılarından yansımaları sizler için siyah beyaz karelere aktarmış.

Huzurevi sakinleri, 2001-2003 yılları arasında 2-3 ayda bir yayımlayabildikleri “Güz Gülleri” gazetesinde geçmişlerini yazdılar. Bu da huzurevi çalışanlarının yıllardır hizmet verdikleri sakinleri yeniden tanımalarını sağladı. Güz Gülleri adlı gazete çalışma grubunun üyelerinden star dede Nurettin Bey, huzurevinin neşesi Kamuran Hanım, kahkaha amca Ömer Bey, zarafet ve şıklığından bir an için bile taviz vermeyen Haluk Bey, huzurevinin ablası Mihro, gruptaki tek gerçek gazeteci Mithat Bey artık hayatta değiller. 🙁 Onları hep o güler yüzleriyle hatırlamak isteyenler için düzenlenen sergi, 31 Mart-26 Nisan tarihleri arasında açık olacak.

31 Mart saat 19.00’da açılacak sergiyi, hafta içi 11.00-17.30, cumartesi günleri ise 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Adres : Tosca Art&Design / Üsküp Cad. (Eski Çevre Sk.) 6a/4 Tekdal Apt. Çankaya

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
Bir Cevap Yazın