Son Etkinlikler

11. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali (28 Ekim-26 Kasım 2017)

Ankara etkinlikleri arasında ilginç bir aktivite ile karşınızdayız yine!

11. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali kapsamında gerçekleşecek konserler, dans gösterileri ve atölyeler 28 Ekim-26 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara’da Flamenko rüzgarı estirecek.

Program

 

28 Ekim 2017- Diego Villegas Quintet – ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi

Diego Villegas Flamenko Ankara Festivali kapsamında Diego Villegas Quintet ile 28 Ekim’de ilk kez konser için Türkiye’de. Konserde gruba danslarıyla Raquel Villegas Gomez eşlik edecek.  
Müzik yaşamına 8 yaşında Cadiz Joaquín Turina” Konservatuarı’nda başlayan Diego Villegas, 10 yaşında klarnet ve senfonik perküsyon çalışmaları yapmak üzere akademiye kabul edildi. 12 yaşında “Julián Cerdán” grubunda solo klarnetçi olarak yer aldı. Jerez Joaquín Villatoro Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra Cadiz Üniversitesi’nde tenor ve soprano saksafon konusunda uzmanlaştı. 

 

 

 

29-30 Ekim 2017- Raquel Villegas Gomez Flamenko Dans Atölyeleri – Flamenko Ankara Derneği

Modern Flamenko dansın önemli temsilcilerinden Raquel Villegas Gomez 11. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali kapsamında gerçekleştireceği gösteri sonrasında Flamenko Ankara Derneği bünyesinde Flamenko dans atölyeleri düzenleyecek.

Adres: 
Flamenko Ankara Derneği
Mahatma Gandhi Caddesi No:102
(Koza Sokak Girişi) GOP / ANKARA

 

 

 

29-30 Ekim 2017- Tino van der Sman Flamenko Gitar Atölyesi – Flamenko Ankara Derneği


Desatino, Tino ve Curioso Impertinente albümleriyle tanınan ve başta Segundo Falcon, José de la Tomasa, Juan José Amador, Jesús Méndez, Antonio Campos olmak üzere çok sayıda şarkıcının yanı sıra Rafael Campallo, Leonor Leal, Pastora Galván, Úrsula López, Rafael de Carmen ve El Choro, gibi pek çok dansçıya da eşlik eden; Estrella Morente, Sal Marina, Jorge Pardo, Diego Villegas gibi pek çok ismin albümlerinde yer alan; uzun yıllardır Sevilla’da yaşayan Hollandalı Flamenko gitar virtüözü Tino van der Sman 11. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali kapsamında gerçekleştireceği konser sonrasında Flamenko Ankara Derneği bünyesinde bir gitar atölyesi düzenliyor. Atölye kapsamında flamenko gitar teknikleri, kompas ve dans eşliği yer alacak.

 

29-30 Ekim 2017- Diego Villegas Master Class –  Flamenko Ankara Derneği

Modern Flamenko müziğinin önemli temsilcilerinden Villegas Flamenko ve Jazz’ı harmanladığı kendine has doğaçlama tarzını, 11. Uluslararası Flamenko Ankara Festivali kapsamında gerçekleştireceği konser sonrasında bir Master Class aracılığıyla tüm solo enstrümanistler ile paylaşacak.

 

 

 

 

 

 

Sorularınız için: Facebook Etkinlik Sayfası

Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.

 
İlk yorum yapan olun

Bir Cevap Yazın

Close
Bizi takip edin şehirden uzak kalmayın!
Bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan da takip edebilirsiniz :)