10 Nisan 2017 – Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu Konseri

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Azerbaycan’dan konuk olarak gelen sanatçılar Melekhanım Eyüpova ve Möhlet Müslümov ile birlikte, siz Ankaralılara unutulmaz bir akşam yaşatacak. 

Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu    

Topluluk, dünyada Türkçe konuşulan bütün bölgelerin geleneksel müziklerini yurtiçi ve uluslararası platformlarda tanıtmayı kendisine amaç edinerek bu yolda araştırma, derleme, nota  arşiv ve icra çalışmaları yapmaktadır. Çin’den, Avrupa ortalarına, Sibirya’dan Kerkük’e kadar konuşulan Türk Lehçelerini tahrip etmeden telaffuz etmeye çalışan Topluluk sanatçıları aynı zamanda bütün yöresel müzik üsluplarını ve çalgılarını gerektiğinde icra edebilmektedir.

Türk Dünyasının ortak kültürel değerleri içerisinde çok önemli yer tutan geleneksel müziğin popüler müzik kültürü içerisinde eriyip yok olmadan korunmasına ve yaşatılmasına gayret gösteren topluluk; orkestrasyon ve kendine özgü stili ile de çağdaş bir çizgi yakalama yolunda çalışmaktadır. Bu çalışma Türk Dünyasının zengin müzik kültürünü hem dünyaya hem de farklı coğrafyalarda yaşayan Türk Topluluklarını tanıtma yolunda atılmış önemli bir adım olmaktadır.

Saat 20.00’de, Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde  başlayacak konserin biletleri: Tam 12 TL, öğrenci 7 TL.  Biletleri, Biletinial Etkinlik Sayfası üzerinden temin edebilirsiniz. 

 
Diğer Ankara etkinlikleri için tıklayınız.
Bir Cevap Yazın