09 Nisan 2017 – Gölgenin Canı

Ankara’da çocuk etkinlikleri arayanlara bir tavsiye. Çocuğunuza bir sürpriz yapın ve onu tiyatroya götürün.  🙂 Bu hafta sonu birçok oyun sahnelenecek. Kulis Sanat Tiyatrosu tarafından sergilenen “Gölgenin Canı” da, o oyunlardan birisi. 

Oyunun Konusu

Geleneksel Türk Tiyatromuz’un en önemli ve en sevilen gölge karakterleri Karagöz ve Hacivat oyunumuzun baş karakterleridir. Onlara Küşteri Usta, Yardak Memiş, Kahraman Bekçi Haso Hüso ve Binbirkılık eşlik etmektedir. Oyunumuzun konusu ise şöyledir; Küşteri Usta ve Memiş Karagöz Gölge Oyunu için hazırlık yapmaktadır. Bekçi Haso Hüso ile hırsızlık yapan, yalan söyleyen ve sürekli kılık değiştiren Binbirkılığın peşindedir. Tek derdi onu yakalayıp hapishaneye atmak ve başbekçi olmaktır fakat Binbırkılık sürekli kılık değiştirdiği için yakalamakta zorluk çeker. Bu sırada Karagöz oyunumuz başlamıştır.. Oyun sırasında Karagöz’ün karısı çocuğu uyandırdıkları için Karagöz ve Hacivat’ a ” gölgeniz çıksın canlanın emi” diye beddua eder ve bunu 3 kez tekrarlar o anda Karagöz ve Hacivat’ın masalsı dünyalarının anlatıldığı gölge perdesinden canlanıp sahneye gelmeleri ile kendilerini olayların içinde bulurlar.

Saat 10.00 ‘da başlayacak oyunun biletleri 20 TL. Biletleri gişeden veya Biletiva Etkinlik Sayfası‘ndan temin edebilirsiniz. 

Kulis Sanat Tiyatrosu İletişim Bilgileri: Bahçelievler 7.Cadde 62.Sokak (Eski 30.sokak) No:32 Çankaya

Telefon: 0 (312) 212 22 43 – 0530 734 83 85

 

Diğer çocuk etkinlikleri için, çocuk etkinlikleri sayfamıza bakabilirsiniz. 

 

 
Bir Cevap Yazın